Nabízíme pravidelné kroužky (Montessori dílničky, angličtinu v Montessori prostředí, dětskou jógu, ucelenou přípravu předškoláků a angličtinu pro maminky s miminky), semináře a debaty na téma výchovy a vzdělávání a ženské kruhy.
Věřím, že jako lze malými krůčky ujít velké vzdálenosti, tak i malými změnami u sebe lze dosáhnout velkých proměn ve svém okolí.
Toužíte-li po životě v úctě a vzájemném porozumění, přijďte k nám a nechte se inspirovat!
Pravidla
- Na kroužek přicházíme dobře naladění v čas zahájení. S sebou potřebujeme jen náhradní oblečení pro dítě, případně zástěrku na tvoření.
- Mluvíme tak, aby nás slyšelo naše dítě, ale nerušili jsme ostatní.
- Chodíme pomalu.
- Při práci na zemi používáme kobereček. S praktickými pomůckami (přesýpání, přelévání apod.) pracujeme u stolečku na vinylové podlaze.
- S pomůckami pracujeme opatrně. Tác i samotné pomůcky nosíme oběma rukama.
- Pomůcky vracíme na původní místo, v původním stavu. (Rodič si pamatuje umístění a případně dítěti napoví – „dáme zpátky“, „patří to sem“…)
- Pomůcky si mezi sebou nevyměňujeme, vždy je vrátíme zpět na místo.
- Rodiče se soustředí na práci s dítětem. Popovídat si mohou později, třeba cestou do parku na hřiště 😊
- Rodič dbá na to, aby dítě s pomůckou zacházelo ohleduplně a nebralo pomůcky ostatním. Vlídně dítě upozorní na nevhodné chování a zacházení s pomůckou.
- Pomáhají věty typu „Podívej, dělá se s tím toto“, „Předvedu ti, jak s hračkou zacházet“, „Je potřeba to dělat takto“, „Tato hračka už je obsazená, půjčíme si ji, až bude zpět v poličce.“
- Pokud si rodič neví rady s pomůckou nebo instrukcí pro dítě, osloví lektorku, která vždy ráda poradí a práci s pomůckou předvede.
- Jíme či pijeme u stolečku na vinylové podlaze.
- Mějme na paměti, že děti se učí výhradně nápodobou. Buďme jim vzorem!